Radio internetowe przez Wi-Fi

Radio internetowe przez Wi-Fi

W stacjach radiowych grają w kółko te same piosenki? Denerwują Cię reklamy i konkursy? Wypróbuj radio Internetowe przez odbiornik WiFi lub LAN.

Odbiornik radiowy z WiFi

Urządzenie wyglądem do złudzenia przypomina tradycyjny odbiornik radiowy. Przede wszystkim różnica w urządzeniu polega na tym, że nie posiada ono anteny do odbioru stacji radiowych z pasma FM. Odbiornik łączą się za to z Internetem za pomocą sygnału WiFi. Czasami można kupić też urządzenia z wbudowanymi modułami LAN lub WiFi. Radio internetowe pozwala przede wszystkim na odbiór kanałów z muzyką z różnych stron świata.

Streaming radiowy z całego świata

Odbiorniki poprzez łącze internetowe uzyskują dostęp do portali oferujących streaming stacji radiowych. Dzięki temu możemy słuchać kanałów muzycznych z każdego zakątka świata. Pliki z muzyką odtwarzane są w bardzo dobrej, jakości i najczęściej w formacie MP3. Dzięki dostępowi do radia internetowego mamy możliwość słuchania muzyki bez reklam oraz innych niechcianych przerywników. Stacje muzyczne są najczęściej podzielone według gatunków muzycznych czy kraju.

Czym kierować się przy wyborze radia internetowego?

Przede wszystkim wybierz urządzenie posiadające wbudowane WiFi. Odbiornik internetowy powinien mieć także złącze USB, ewentualnie z czytnik kart SD. Jeśli chcesz korzystać z odbiornika internetowego także po za domem, wybierz model wyposażony w akumulator. Dzięki temu będziesz mógł zabrać radio gdzie tylko zechcesz.