Sebastian Riedel dołącza do Dżemu jako nowy wokalista: Czy to był właściwy wybór?

Sebastian Riedel dołącza do Dżemu jako nowy wokalista: Czy to był właściwy wybór?

Rozstrzygnięto długotrwałe spekulacje na temat tego, kto zastąpi Macieja Balcara jako wokalista grupy Dżem. Okazuje się, że nowym członkiem tej znanej formacji muzycznej stanie się Sebastian Riedel, figura dobrze znana miłośnikom muzyki.

Zespół Dżem oficjalnie zapowiedział, że Sebastian Riedel, syn legendarnego frontmana formacji Ryszarda Riedela, objął funkcję nowego wokalisty. W krótkim oświadczeniu wydanym przez zespół w mediach społecznościowych, czytamy: „Z ogromną przyjemnością informujemy, że od 6 kwietnia 2024 roku Sebastian Riedel dołączy do naszego zespołu jako nowy wokalista. Nasze ścieżki muzyczne często się przecinały, a teraz połączą się w jedną drogę pełną nowych wyzwań”.

Przy okazji warto przypomnieć, że Maciej Balcar wciąż pełni funkcję wokalisty Dżemu. Jego odejście zostało ogłoszone kilka tygodni wcześniej i planowane jest na 6 kwietnia 2024 roku. Balcar dołączył do zespołu w 2001 roku, zastępując Jacka Dewódzkiego.

Sebastian Riedel, urodzony w 1978 roku w Tychach, jest znany fanom muzyki od 1993 roku, kiedy to założył zespół Cree, którego liderem jest do dzisiaj.

Dżem niedawno zapowiedział specjalny koncert na celebrowanie 45-lecia działalności zespołu. Planowany na 6 kwietnia 2024 roku koncert będzie również okazją do pożegnania Balcara jako wokalisty formacji. Czy Sebastian Riedel także pojawi się na scenie podczas tego wydarzenia? Na ten moment odpowiedź na to pytanie pozostaje nieznana.