Ozzy Osbourne nie poddaje się: planuje powrót na scenę mimo problemów zdrowotnych

Ozzy Osbourne nie poddaje się: planuje powrót na scenę mimo problemów zdrowotnych

Pomimo ciężkich walki z problemami zdrowotnymi, legendarny muzyk i wokalista, Ozzy Osbourne, nie zamierza rezygnować ze swojej kariery muzycznej. Ozzy, który skończył 75 lat pod koniec 2023 roku, jest pełen nadziei, że będzie miał jeszcze okazję wystąpić na scenie.

Podczas niedawnego odcinka podcastu „The Osbournes” artysta otwarcie poruszył temat swojego stanu zdrowia. Jego wizyty u lekarzy stały się rzadsze, choć choroba Parkinsona wymaga od niego regularnych konsultacji. Ozzy wyraźnie stwierdził jednak, że nie zamierza poddawać się kolejnym operacjom. Po opuszczeniu szpitala we wrześniu 2023 roku, po ostatniej interwencji chirurgicznej, zdecydował, że to koniec. Bolesne doświadczenia siedmiu operacji w ciągu pięciu lat zniechęciły go do dalszych zabiegów. Jak przyznaje, rekonwalescencja zajmuje mu coraz więcej czasu, jednak nie traci nadziei na powrót do pełni zdrowia.

Pomimo przeciwności, Ozzy Osbourne nadal marzy o powrocie na muzyczną scenę. Wyraził chęć zagrania kilku koncertów jeszcze w tym roku, pracując nad poprawą swojej sprawności fizycznej.

Ostatni zabieg chirurgiczny odbył się we wrześniu 2023 roku i, jak twierdzi muzyk, zakończył się sukcesem. Ozzy jest wdzięczny, że wszystkie operacje ma już za sobą; czuje się lepiej, choć proces rekonwalescencji trwa dłużej, niż przypuszczał. Prowadzenie normalnego życia okazało się trudniejsze, niż sądził – choć nie jest już w stanie chodzić, przynajmniej nie odczuwa bólu. Operacja kręgosłupa przyniosła ulgę i jego siły powoli wracają.

Przejawiający się w tym wszystkim optymizm Osbourne’a znajduje również wyraz w jego planach zawodowych. Niedawno udało mu się nagrać dwie płyty, ale jego ambicje są większe – chce nagrać kolejny album i wrócić na trasę koncertową. Prace nad nowym materiałem mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Kto chce dowiedzieć się więcej o twórczości Black Sabbath i Ozzy’ego, powinien sięgnąć po Wydanie Specjalne poświęcone zespołowi.