Światowy Dzień Radia

Światowy Dzień Radia

Radia słuchamy stosunkowo często – wszyscy powinni się z tym zgodzić. Niemniej jednak można przypuszczać, że radio ma przed nami wiele tajemnic. Za przykład może posłużyć choćby Światowy Dzień Radia.

Można mówić o przesadzie?

Jeżeli o Światowym Dniu Radia słyszysz po raz pierwszy, warto wiedzieć, że święto to obchodzimy 13 lutego (tak więc tuż przed świętem zakochanych). Można też powiedzieć, że obecnie świętujemy dosłownie wszystko. Na pewno coś jest na rzeczy, aczkolwiek każde święto to swego rodzaju wyraz docenienia.

World Radio Day po raz pierwszy obchodziliśmy w 2012 roku. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o inicjatywie Hiszpanii. Ponadto istotne jest to, że mamy do czynienia z upamiętnianiem ważnego wydarzenia – chodzi o inaugurację funkcjonowania rozgłośni ONZ.

Radio ma znaczenie

Młodzi ludzie mogą powiedzieć, że radia nie mają znaczenia, ale takie myślenie jest złe. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół – zetknięcie się z radiem nie jest trudne. To też pokazuje, że mowa o czymś istotnym – nie wszystko jest w stanie przetrwać wiele lat. Oczywiście z upływem czasu pojawiają się pewne zmiany, ale to coś nieuniknionego.

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, jak to jest z tą komunikacją? Uczciwie trzeba przyznać, że okoliczności mają niemałe znaczenie – kraje rozwinięte są przecież inne niż te słabo rozwinięte. Ponadto możemy wyróżnić kraje, które się rozwijają. Można też powiedzieć, że Światowy Dzień Radia ma pomóc nam w lepszym zrozumieniu możliwości.

Wypada także dodać, że mówi się również o Dniu Radia – różnica polega na tym, że jest to polskie święto obchodzone 11 kwietnia. Celem tego święta jest podkreślenie roli radia w codziennym życiu.