Nowy album Korteza "Naucz mnie tańczyć" zadebiutował na płytach winylowych i w serwisach muzycznych

Nowy album Korteza "Naucz mnie tańczyć" zadebiutował na płytach winylowych i w serwisach muzycznych

15 grudnia 2023 roku zasłyszany był echem w świecie muzyki, kiedy to najświeższe dzieło Korteza zatytułowane „Naucz mnie tańczyć” zostało wydane na winylu przez Jazzboy Records. Oprócz klasycznej formy fizycznej, dwupłytowy album dostępny jest także do odsłuchu w popularnych serwisach streamingowych. Wersja 2xLP na winylu jest już do kupienia w internetowym sklepie Jazzboy.

Album jest rezultatem pomysłu Korteza, by utwory, które pierwotnie miały być tylko tłem dla głównych piosenek, stały się pełnoprawnym elementem tej płyty. Są to krótkie miniatury fortepianowe, które powstały za sprawą artysty w ostatnim okresie czasu. Po ukomponowaniu całego wydawnictwa, Kortez postanowił nadać tym kompozycjom indywidualne miejsce na albumie. Z tego powodu umieścił je na specjalnym drugim krążku.

Niezwykle charakterystycznym i rozpoznawalnym utworem z koncertów Korteza jest „Co w Tobie i we mnie”. To właśnie on kończy ten dodatkowy dysk. W repertuarze drugiego krążka znalazła również swoje miejsce piosenka „Kołysanka”.