Samsung Soundbary – na jaki postawić?

Samsung Soundbary – na jaki postawić?

Niewielkie urządzenie, które może wytwarzać naprawdę mocny, czysty dźwięk podczas oglądania filmów, czy słuchania muzyki na telewizorze, o czym mowa? Jest to oczywiście soundbar. Sprzęt ten jest niezwykle popularny w ostatnim czasie, szczególnie modele koreańskiego producenta, czyli Samsunga. Stoisz przed wyborem tego urządzenia? Nie wiesz, na jaki soundbar Samsunga postawić? W takim razie pozwól, że Ci pomożemy! Przeczytaj ten artykuł.

1. Czym w ogóle jest soundbar

2. Dlaczego soundbar będzie lepszy od kina domowego?

3. O czym pamiętać, przy zakupie soundbara

4. Samsung soundbary – tylko u renomowanego sprzedawcy

Głośna muzyka, idealnie czysty dźwięk w trakcie oglądania filmów i słuchania dialogów – zalet soundbarów Samsunga jest mnóstwo. Koreański producent oferuje naprawdę ciekawe konstrukcje, dopracowane, świetnie nadające się do domowego i biurowego użytku. Warto zaznaczyć, że te urządzenia świetnie sprawdzają się na salach konferencyjnych i nie tylko. Samsung wiedział, co zrobić, aby zadowolić klientów z różnych grup docelowych.

Czym w ogóle jest soundbar

Najprościej rzecz ujmując, jest to po prostu głośnik. Dość długi, bo mierzący kilkadziesiąt centymetrów, ale za to wąski i niski. Nic dziwnego, że nazwa soundbar pasuje tutaj idealnie. Wewnątrz soundbarów Samsunga jest kilka głośników wysoko i nisko lub średniotonowych. Ile? To już zależy od danego modelu. Co więcej, dla koneserów czystych, basowych dźwięków producent przygotował soundbary z subwooferem. To dodatkowa moc gwarantowana przez niskotonowy głośnik z odpowiednim pudłem rezonansowym. Kiedy wybierasz Samsung soundbar zadbaj o to, aby subwoofer pojawił się w zestawie.

Dlaczego soundbar będzie lepszy od kina domowego?

Przede wszystkim oszczędzasz miejsce. Kino domowe to sporych rozmiarów głośniki przy telewizorze, ale również kilka innych wokół pokoju. Zajmuje to powierzchnie, niszczy wystrój, a także sprawia, że wszędzie znajdują się kable. Owszem, dzięki temu możesz cieszyć się dźwiękiem przestrzennym, ale najnowsze soundbary oferują to bez dodatkowych głośników wokół pokoju! Rozmiar to oczywiście nie wszystko, liczy się w dzisiejszych czasach estetyka, tej nie brak soundbarom, niewielkim urządzeniom, które nierzadko są niezauważalne. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kina domowego. Jest to szczególnie zauważalne, kiedy w salonie, czy pokoju gościnnym leżą Samsung soundbary – tak niewielkie, przy tym niezwykle estetycznie wykończone w neutralnych barwach.

O czym pamiętać, przy zakupie soundbara

Soundbary Samsung charakteryzują się wysoką jakością dźwięku, a także łatwą łącznością z urządzeniem docelowym, między innymi z telewizorem. Poszczególne modele różnią się jednak od siebie kilkoma parametrami. Z tego akapitu dowiesz się, na jaki model warto postawić i dlaczego.

1. Liczba kanałów to podstawa, na rynku znajdziesz soundbary, 2:1, 3:1, często także 5:1. Tak naprawdę najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór tej ostatniej kombinacji. Dźwięk przestrzenny, przy tym z pewnością sporo dodatkowym ulepszeń dźwięku, co przekłada się na niezapomniane wrażenia podczas oglądania, czy rozgrywki.

2. Moc wyjściowa – zawsze ważny aspekt podczas wyboru głośników. Tutaj nie powinno być kompromisów. Często moc uzależniona jest wielkością pomieszczenia, im jest mniejsze, tym mniejsza moc i oczywiście na odwrót. Stawialibyśmy tutaj jednak na soundbary Samsunga nie słabsze, niż 300 W.

3. Łączność bezprzewodowa – w dzisiejszych czasach „must have”. Proste i szybkie połączenie z urządzeniem docelowym, między innymi telewizorem bez użycia kabla.

4. Złącza – najlepiej jeśli jest ich sporo, przyda się HDMI i to w kilku egzemplarzach, nie może zabraknąć złącza optycznego i USB.

5. Ostatnim elementem, o jakim musisz pamiętać kupując soundbar Samsunga to dekodery dźwięku. Im więcej, tym lepiej! Pozwolą zwiększyć moc, dopasują się do otoczenia, sprawią, że dźwięk będzie czystszy, głębszy, wręcz idealny. Warto tutaj wyróżnić Dolby Audio, DTS Virtual: X, czy Dolby Atmos i Digital Plus. z nimi soundbar kompletnie zmieni oblicze odtwarzania dźwięków, przekonasz się o tym, kiedy użyjesz go pierwszy raz do puszczenia ulubionej piosenki na jednym z kanałów muzycznych, czy Youtubie.

Samsung soundbary – tylko u renomowanego sprzedawcy

Jeśli kupujesz soundbar Samsunga, pamiętaj o tym, aby dostawcą był renomowany sprzedawca w naszym kraju. Tylko z partnerem tego producenta warto robić interesy. Masz wtedy pewność, że sprzęt jest nowy, oryginalny, a w razie jakichkolwiek problemów, kiedy będzie konieczne oddanie go do serwisu, dostawca i producent nie będą robić z tym żadnego problemu. Jeśli nie wiesz, z oferty, jakiej firmy skorzystać, podpowiedź widnieje w linkach w tekście. Możesz mieć pewność, że ich wybór to dobry wybór. Przekonało się o tym wielu klientów na przestrzeni lat, bo warto zauważyć, że ten jeden z największych sklepów w Polsce istnieje już od ponad 30 lat! To naprawdę sporo, co przekłada się na jakość i różnorodność produktów w ofercie!