Bębny szamańskie- instrumenty dla każdego

Bębny szamańskie- instrumenty dla każdego

Bębny- ramowe czy też obręczowe- to instrumenty idealne zarówno dla amatorów jak i dla tych, którzy bardziej profesjonalnie zajmują się muzyką. Dość proste, jeśli chodzi o formę, ale dający spore możliwości. To właśnie od bębnów można rozpocząć swoją przygodę z instrumentami w ogóle. Pozwalają eksperymentować z szeroką gamą dźwięków o różnej tonacji i różnym brzmieniu. Tak naprawdę, trudno o bardziej klasyczny i starszy instrument od bębnów szamańskich, które też określane są jako bębny obręczowe- co istotne, dają one przyjemne i ciepłe brzmienie, a nauka gry na takich bębnach naprawdę może nam sprawić ogromną przyjemność. Gdzie się zaopatrzyć w taki instrument i co jeszcze warto wiedzieć na temat takich bębnów?

Różne rodzaje bębnów szamańskich

Chcąc kupić bęben szamański, a co za tym idzie przeglądając różne oferty zakupu takiego instrumentu za pewne szybko zorientujemy się, że są one dostępne w różnych rozmiarach, różne może być także wykończenie takiego bębna oraz naciąg. Rama lub też obręcz powinna posiadać odpowiednią wytrzymałość, ale dobrze też, aby zapewniała ogólną, dobrą projekcję instrumentu i dobrze oddawała nawet niskie tony. Sam naciąg- kiedyś często wykonywany ze skóry naturalnej- doskonale sprawdza się także w wykonaniu ze skóry syntetycznej. W praktyce w sprzedaży znajdziemy bębny zarówno z naciągiem wykonanym ze skóry naturalnej jak i syntetycznej. Ta druga wersja pozwala na niemalże całkowitą odporność instrumentu na zmienną wilgotność powietrza, a także na szereg innych czynników atmosferycznych. Bęben szamański to ciekawy instrument zarówno dla dzieci jak i dorosłych- z powodzeniem każdy, niezależnie od wieku może spróbować nauki gry na tych instrumentach.

Bębny z możliwością strojenia

W sprzedaży znajdziemy propozycje bębnów bez możliwości strojenia, gdzie zaproponowany naciąg jest jedynym możliwym. Taka membrana bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, jeśli jednak zależy nam na dodatkowej możliwości regulacji instrumentu- możemy znaleźć także bęben szamański, w przypadku którego możliwe będzie strojenie i zmiana napięcia. Bębny dają możliwość zastosowania różnej techniki gry, zazwyczaj bęben trzyma się dwoma rękami, a następnie poprzez uderzenia w różne miejsca będziemy w stanie uzyskać różne dźwięki. Na bębnie można również grać poprzez wykonywanie uderzeń miękką pałką. Bębny mają także swoje wersje specjalne- np. instrument, który daje możliwość generowania dźwięków idealnie imitujących brzmienie fal oceanu. Rozpoczynając od najprostszej wersji stopniowo można odkrywać nowe warianty tego instrumentu.