RMF FM

RMF FM

RMF FM to prywatna stacja radiowa, o której istnieniu trudno nie wiedzieć. Niemniej jednak, czy to oznacza, że działalność tej stacji jest jasna?

Odpowiedzią na to pytanie jest ten tekst.

Co możemy powiedzieć o muzyce?

RMF FM to oczywiście prywatna polska stacja. Warto od razu zaznaczyć, że RMF FM nadaje w formacie AC. Format radiowy AC to nic innego jak to, że stacja kieruje się do osób dorosłych (kobiet, jak i mężczyzn). Można jeszcze dodać, że chodzi o osoby, które mają co najmniej 30 lat i nie więcej niż 54 lata.

Patrząc pod kątem muzyki, format AC prezentuje muzykę z różnych gatunków (jest to związane ze wspomnianą grupą docelową). Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że są pewne wyjątki – przy formacie AC nie usłyszysz agresywnej muzyki, techno, dance i utworów skierowanych do nastolatków.

Flota transportowa

W największych oddziałach RMF FM można natknąć się na wozy reporterskie. Naturalnie są to wozy, w przypadku których od razu wiadomo, że to własność RMF FM. Ponadto do tego dochodzą pojazdy terenowe, które wykorzystuje się do połączenia maszt z anteną radiową.

Jeżeli myślisz, że wspomniane pojazdy to wszystko, jesteś w błędzie – jest również kilkadziesiąt samochodów osobowych.

Kanały tematyczne

Wróćmy na moment do formatu radiowego AC – format radiowy można też określić jako profil stacji. Nie ma też co ukrywać, że mogą znaleźć się osoby, dla których takie założenie jest zbyt ogólne (i jest to coś zrozumiałego).

Być może pojawiło się pytanie, o co chodzi? Od razu odpowiadając, dobrze mieć kanały tematyczne i w RMF FM wiadomo o tym już od dawna. Dokładnie mówiąc, w 2007 roku pojawił się specjalny serwis, który udostępniał strumienie internetowe RMF FM, RMF Classic, RMF Maxxx oraz wiele kanałów tematycznych i autorskich. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku takiego podejścia łatwiej znaleźć coś na miarę oczekiwań.

Jeszcze małe wyjaśnienie, gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości – przez strumienie internetowe należy rozumieć technikę dostarczania informacji multimedialnej w sposób nieprzerywany.