W Radiu Kielce pracują ukraińscy studenci

W Radiu Kielce pracują ukraińscy studenci

Powiedzieć, że nasze życie kręci się wokół wojny na Ukrainie, to jak nic nie powiedzieć. Szczególnie dużo mówi się na temat różnego rodzaju darów i jest to oczywiście plus. Niemniej jednak warto też spojrzeć na sprawę w inny sposób. W ostatnim czasie dzieje się naprawdę dużo.

Radio Kielce

Za przykład może posłużyć choćby sytuacja w Radiu Kielce – jest to miejsce, gdzie pracuje trójka ukraińskich studentów. Ich zadania można określić jako współredagowanie, tłumaczenie i czytanie serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Warte podkreślenia jest również to, że mowa o ludziach, którzy na co dzień studiują w Kielcach (kielecki Uniwersytet Jana Kochanowskiego).

Jak wygląda ich praca?

Dobrze też wiedzieć, że młodzi ludzie nie korzystają tylko z depeszy PAP, serwisu IAR czy portalu Radia Kielce. Możemy również mówić o korzystaniu z ukraińskich agencji informacyjnych. Za przykład może posłużyć choćby niezależna NEXTA.

Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z pracą, która jest w stanie zaspokoić przeróżne oczekiwania. Ludzie mogą dowiedzieć się wszystkiego, co istotne. Zresztą wypada też dodać, że studenci zapewniają wsparcie na poziomie informacji. Wystarczy wziąć sobie pod uwagę odpowiedź na pytanie, czego oczekują Ukraińcy od Polaków? Krótko mówiąc, chodzi o poznanie punktu widzenia drugiej strony.

Wiadomości w języku ukraińskim możemy usłyszeć o 12:00, 16:00 i 19:00.

Nie tylko Radio Kielce

Skoncentrowaliśmy się na Radiu Kielce, ale nie tylko to tam można usłyszeć informacje w języku ukraińskim. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że Ukraińcy potrzebują informacji w swoim języku.

Dobrze byłoby też, aby dochodziły pozytywne informacje, ale z tym trudno.