Wpadka w Polskim Radiu Dzieciom

Wpadka w Polskim Radiu Dzieciom

Osoby słuchające Polskie Radio Dzieciom mogły być wczoraj w ciężkim szoku. Dla niezorientowanych – W niedzielnej audycji „Niebieska szkatułka” wyemitowano parodię pieśni religijnej.

Co się wydarzyło?

Nagranie audycji zniknęło z portalu internetowego rozgłośni, ale co by nie mówić, pozostał spory niesmak. Trudno też nie zadać pytania, do czego doszło? Możemy mówić o wpadce, ale można też podejrzewać celowe działanie. Pewne błędy nie powinny się zdarzać. Dobrze też postawić sprawę w inny sposób – skąd w Polskim Radiu Dzieciom parodia pieśni religijnej?

Trzeba też otwarcie powiedzieć, że audycję mogło usłyszeć mnóstwo dzieci. Być może nie wszystkie były świadome sytuacji, ale czy to cokolwiek zmienia? Doszło do skandalicznego zdarzenia!

Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy możemy liczyć na wyciągnięcie konsekwencji. Jest to temat, do którego nie sposób się dokładnie odnieść, ale o niektórych sprawach można powiedzieć. Przede wszystkim należy wiedzieć, że osoby odpowiedzialne za wspomniany skandal zostały odsunięte. Istotne jest też to, że na tym się nie kończy – nadawca zapowiada poważne konsekwencje służbowe. Trudno stwierdzić, co to oznacza, ale na pewno brzmi groźnie.

Od stycznia 2020 roku możemy mówić o jednoosobowym zarządzie Polskiego Radia – zarządzie złożonym z prezes Agnieszki Kamińskiej. Początek funkcjonowania Polskiego Radia Dzieciom miał miejsce z początkiem kwietnia 2015 roku. Nadawane audycje możemy usłyszeć w serwisie, aplikacji internetowej i systemie radia cyfrowego DAB+.