Polskie Radio dla Ukrainy

Polskie Radio dla Ukrainy

O sytuacji Ukraińców w ostatnim czasie może się mówi mniej, ale czy to znaczy, że jest spokojniej? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest potrzebna. Ponadto należy pamiętać o tym, że cały czas możemy mówić o ciekawych inicjatywach.

Przykładem Warszawa

Gdyby ktoś potrzebował przykładu, nie pozostaje nic innego jak zwrócenie uwagi na stolicę naszego kraju. Dla niezorientowanych – w poniedziałek Polskie Radio zdecydowało się na uruchomienie stacji w języku ukraińskim (Polskie Radio dla Ukrainy). Stacja będzie nadawać przez 30 dni i co kluczowe, można jej słuchać w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz. Jest to częstotliwość, na której wcześniej okazjonalnie nadawało Radio ZET Ukraina.

O czym możemy posłuchać?

Gdyby kogoś interesowała treść, najlepszym rozwiązaniem jest odszukanie stacji i wysłuchanie tego, o czym będzie mowa. Niemniej można zapewnić, że w programie nie zabraknie tego, co najistotniejsze, czyli informacji o sytuacji na Ukrainie. Można również do tego dodać praktyczne wskazówki dla osób, które przybyły do Polski. Krótko mówiąc, chodzi o poszukiwanie pomocy, jak i załatwienie formalności. Interesujące jest też to, że możemy mówić o udostępnianiu anteny dla dziennikarzy i współpracowników ukraińskiego radia publicznego UKR1.

Jak to możliwe?

Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, jak to się stało, że uruchomienie specjalnej anteny było możliwe. Wyjaśnienie tej sprawy jest jednak stosunkowo proste – chodzi o otrzymanie z Urzędu Komunikacji Elektronicznej czasowego pozwolenia na nadawanie programu. Wypada jeszcze dodać, że stacja Radio ZET Ukraina działała na podobnej zasadzie.

O sytuacji na Ukrainie możesz poczytać w serwisie Foliarz.