Porażka Cracovii w walce o utrzymanie w Ekstraklasie

Porażka Cracovii w walce o utrzymanie w Ekstraklasie

W meczu na szczycie stawki, o istotne sześć punktów, Cracovia z Krakowa, której groziła degradacja z Ekstraklasy, spotkała się z Puszczą Niepołomice w ramach 29. kolejki. Wszystkie punkty zgarnęli goście, wygrywając 1:0 i tym samym dorównując do Cracovii punktami.

Mimo że w poprzednim meczu Cracovia triumfowała nad liderem tabeli – Jagiellonią Białystok – na jej własnym terenie, to kibicom drużyny z miasta przy nodze Wawelu nie udało się przekonać swoich ulubieńców do pokonania Puszczy. Po końcowym gwizdku zawodnicy Cracovii opuścili boisko pod gwizdami rozczarowanych kibiców.

Decydującego gola dla Puszczy Niepołomice, już w 19. minucie meczu, zdobył Wojciech Hajda. Sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: Cracovia zajmuje 13. miejsce, natomiast Puszcza jest tuż za nią na 14. pozycji. Obydwie drużyny mają obecnie po 32 punkty na swoim koncie, co daje im przewagę dwóch punktów nad drużyną Korony Kielce, która znajduje się w strefie spadkowej.

W składach obu drużyn wystąpili następujący piłkarze:
Cracovia Kraków: Sebastian Madejski – Eneo Bitri, Arttu Hoskonen, Virgil Ghita (46. Kamil Glik), Cornel Rapa (46. Filip Rózga), Jani Atanasov (82. Mateusz Bochnak), Patryk Sokołowski (66. Mikkel Maigaard), Michał Rakoczy, David Kristjan Olafsson (66. Paweł Jaroszyński) – Benjamin Kallman, Patryk Makuch.
Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych – Ioan-Calin Revenco (62. Jakub Bartosz), Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj – Hubert Tomalski (88. Bartłomiej Poczobut), Konrad Stępień, Wojciech Hajda (88. Thiago), Michał Walski, Lee Jin-hyun (62. Artur Siemaszko) – Kamil Zapolnik (79. Tomasz Wojcinowicz).
Spotkanie obserwowało 11 156 widzów, a sędziował Karol Arys ze Szczecina.