Chcesz się pozbyć pluskiew? Musisz poznać te metody

Chcesz się pozbyć pluskiew? Musisz poznać te metody

Pojawienie się w mieszkaniu pluskiew to poważny problem, który wymaga szybkiego działania. Walka z pluskwami może być frustrująca, a ich obecność zagraża nie tylko komfortowi. Pluskwy powodują także uporzywe ukąszenia, które u niektórych domowników mogą wywołać reakcje alergiczne. Warto jednak pamiętać, że istnieją skuteczne metody dezynsekcji, dzięki którym można pozbyć się tych uciążliwych insektów. Jak wygląda zwalczanie pluskiew? Jakie metody dezynsekcji mamy do wyboru? Odpowiadamy w artykule.

Czym są pluskwy domowe?

Pluskwy domowe to małe owady, które żywią się krwią ludzi i zwierząt domowych. Ich ukąszenia mogą powodować świąd i zaczerwienienie skóry. Pluskwy są aktywne głównie nocą, co sprawia, że ich obecność może pozostać niezauważona przez pewien czas. Z czasem rozmnażają się i rozprzestrzeniają, a o ich obecności mogą świadczyć ślady ugryzienia na skórze, które zauważamy rano. Pluskwy pojawiają się w naszych domach w różny sposób. Mogą przemieszczać się wentylacją od sąsiadów, możemy przywieźć je z podróży, ze szpitala czy z komunikacji publicznej. Kiedy zauważymy ich obecność, konieczne jest profesjonalne zwalczanie owadów, ponieważ domowe sposoby zwykle nie przynoszą skutku. Warto więc skorzystać z usług firmy, która zajmuje się skuteczną dezynsekcją. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://insektstop.pl/

Chemiczne a ekologiczne zwalczanie pluskiew

Wśród stosowanych metod dezynsekcji znajdziemy sposoby chemiczne i ekologiczne. Metody chemiczne są bardzo skuteczne w przypadku dezynsekcji pluskiew. Na przykład metoda opryskowa polega na punktowym stosowaniu preparatów chemicznych. Dla osób, które preferują ekologiczne rozwiązania, istnieje nowoczesna i skuteczna metoda zwalczania pluskiew. Tzw. dezynsekcją bez chemii jest wymrażanie pluskiew Cryonite. Podczas zabiegu stosuje się mroźny dwutlenek węgla, który niszczy zarówno owady, jak i jaja, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko nawrotu pasożytów. Jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania pluskiew jest też metoda IPM, czyli metoda łączona polegająca na wykonaniu zarówno termicznej, jak i chemicznej dezynsekcji w czasie jednego zabiegu. Połączenie dwóch technik sprawia, że jest duża szansa na pozbycie się pluskiew za pierwszym razem. 

Popularnością cieszy się też zamgławianie ULV. Dezynsekcja metodą zamgławiania polega na rozpylaniu preparatu chemicznego w postaci mgły, która pokrywa całą powierzchnię pomieszczenia. Specjalny preparat biobójczy niszczy insekty. Jest to dezynsekcja chemiczna, jednak jest ona bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych.

Gdzie szukać pomocy?

W przypadku dezynsekcji pluskiew warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Firmy specjalizujące się w zwalczaniu szkodników mają doświadczenie i skuteczne środki, które pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Firma InsektStop.pl świadczy usługi na terenie całego kraju, oferując skuteczne metody dezynsekcji. Stosuje metodę ekologiczną, czyli wymrażanie Cryonite, zintegrowane metody zwalczania owadów oraz chemiczne metody dezynsekcji, takie jak oprysk, zamgławianie ULV oraz żelowanie. W szybki sposób pomaga pozbyć się pluskiew, karaluchów, rybików czy mrówek.