Program 1 Polskiego Radia nadaje także w języku ukraińskim

Program 1 Polskiego Radia nadaje także w języku ukraińskim

Agresja Rosji na Ukrainę to dramat dla milionów ludzi. Można też powiedzieć, że dramat ten pociąga za sobą różne zmiany – możemy usłyszeć choćby o tym, że TVP zdecydowała się na zakończenie emisji rosyjskich seriali.

Program 1 Polskiego Radia dla Ukraińców

Nie będziemy jednak koncentrować się na telewizji – skupimy się na Programie 1 Polskiego Radia. Dodatkowo mowa o decyzji, która może wzbudzić spore zainteresowanie – chodzi o serwis informacyjny w języku ukraińskim. Pierwszy serwis miał miejsce dziś po 17, ale nie jest to coś, czym należy się przesadnie sugerować.

Zdecydowano, że serwis nadawać będzie dwa razy dziennie (oczywiście przez 7 dni w tygodniu) tuż po aktualnościach o godz. 10:00 i 17:00. Za nadawanie informacji odpowiadać będą dziennikarze sekcji ukraińskiej.

Nie tylko pomoc dla Ukraińców

Wspomniane serwisy możemy określić pomocą dla Ukraińców, którzy w niedostatecznym stopniu posługują się językiem polskim. Można też powiedzieć, że w obecnych okolicznościach to konieczność. Do tego trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z wyrazem solidarności wobec ukraińskich dziennikarzy. Musimy pamiętać o tym, że mowa o ludziach, którzy narażają teraz swoje życie.

Wypada też podkreślić, że obecna sytuacja przekłada się na znaczny wzrost znaczenia pracy dziennikarzy. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że dziennikarze odpowiadają za obronę przestrzeni informacyjnej Ukrainy. Maszyna propagandowa potrafi wiele.

Informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie możesz znaleźć także pod tym adresem.