WeszłoFM kończy działalność

WeszłoFM kończy działalność

WeszłoFM z pewnością ma swoich wiernych fanów, ale mimo to z końcem lutego czeka nas koniec tego radia. Co możemy powiedzieć na ten temat?

Nowy początek

Zakończenie funkcjonowania radia może dziwić, ale prawda jest taka, że nie ma w tym nic zaskakującego – radio nigdy nie stało się samowystarczalne pod względem finansowym. Warte podkreślenia jest również to, że to niejedyny powód zakończenia działalności. Krótko mówiąc, chodzi o dynamiczny rozwój Kanału Sportowego. Można więc powiedzieć, że koniec jednego jest zawsze początkiem czegoś nowego. Niewykluczone, że lepszego, ale jak będzie, to się oczywiście okaże w najbliższej przyszłości.

WeszłoFM pojawiło się na rynku w lutym 2018 roku, także możemy mówić o czterech latach na rynku. Czterech latach, które nie wystarczyły na stworzenie czegoś, co jest opłacalne. Z drugiej strony jest Kanał Sportowy, czyli przykład tego, że sytuacja może przedstawiać się też zupełnie inaczej. Co więcej, Kanał Sportowy pojawił się w marcu 2020 roku, także mamy dopiero niecałe 2 lata na rynku.

To nie koniec?

Dobrze też wiedzieć, że koniec WeszłoFM nie oznacza tego, iż część ludzi pozostaje bez pracy. Wystarczy powiedzieć, że czeka nas seria regularnie pojawiających się podcastów. Krzysztof Stanowski wierzy, że treści audio są poszukiwane na rynku.

Ponadto część załogi ma trafić do Kanału Sportowego – trzeba wzmacniać to, co działa i w przyszłości ma działać jeszcze lepiej. Nie wszystko da się przewidzieć (czego przykładem jest WeszłoFM), ale jeszcze większy sukces Kanału Sportowego to coś, w co trudno wątpić.