W Radiu Łódź wiele się dzieje

W Radiu Łódź wiele się dzieje

Radio Łódź to miejsce, w którym nie można narzekać na nudę. Rzecz jasna chodzi o wykrystalizowanie się nowej struktury organizacyjnej.

Spore zmiany

Mówiąc prostszym językiem, zdecydowano się na przeprowadzenie reformy. Co więcej, jest to reforma, która doprowadziła do funkcjonowania czterech redakcji w ramach dwóch pionów.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że możemy mówić o zlikwidowaniu redakcji muzycznej czy redakcji publicystyki i programów kulturalnych. Z drugiej strony musimy też pamiętać, że nowa struktura nie oznacza samych likwidacji – doszło do pojawienia się dwuosobowej redakcji DAB+.

Część ważnych informacji

Wspomniane dwa piony dotyczą emisji i programu. Istotne jest też to, że w ramach pionu programu funkcjonują cztery redakcje.

Podstawą jest redakcja informacji, internetu i sportu. Redakcja ta jest największa i najważniejsza. Za szefowanie tym działem odpowiada Artur Wolski (zastępcą jest Jarosław Kosmatka). W dalszej kolejności mamy redakcję anteny i realizacji programu. Co ciekawe, jest to redakcja, w której jest tylko zastępczyni kierownika, czyli Monika Borysow-Dudowicz. Następne miejsce to redakcja kultury i edukacji – tutaj rządzi wspomniany już wcześniej Jarosław Kosmatka. Ponadto mamy jego zastępczynię – jest nią Agata Zielińska. Na koniec oczywiście nowo utworzona redakcja DAB+. DAB+ to miejsce, w którym decyduje Piotr Bielawski. Na temat drugiego członka wiadomo tyle, że chodzi o emerytowanego pracownika rozgłośni.

Warto jeszcze podkreślić, że w Radiu Łódź nie znajdziemy dyrektora muzycznego. Stwierdzono, że lepiej będzie, jak obowiązki dyrektora muzycznego zostaną rozdzielone na kilka osób.