Świat filmu żegna wybitnego aktora – Macieja Damięckiego, który odszedł w wieku 79 lat

Świat filmu żegna wybitnego aktora – Macieja Damięckiego, który odszedł w wieku 79 lat

Ostatnio przekazane wiadomości szokują fanów polskiej kinematografii. W piątkowy dzień, w wieku 79 lat, odeszła jedna z ikon polskiego filmu i telewizji – Maciej Mateusz Damięcki. Jego twórczość obejmowała popularne seriale takie jak „M jak miłość” czy „Plebania”. To właśnie dzieci znakomitego aktora, Matylda i Mateusz Damięccy, przekazali tę smutną nowinę za pośrednictwem platform mediów społecznościowych.

Na swoim profilu na portalu Facebook, syn nieżyjącego Macieja Damięckiego upamiętnił go przez publikację czarno-białego zdjęcia swojego ojca. Do fotografii dołączył krótką notkę: „Pa Tato”. Siostra Mateusza, Matylda Damięcka, również postanowiła uczcić pamięć ojca poprzez udostępnienie własnoręcznie wykonanego portretu z podpisem „Pa Tatku”.

Damięcki to aktor, którego twórczość obejmowała udział w wielu znanych produkcjach. Zagrał w takich hitach jak „Szatan z siódmej klasy”, „Stawka większa niż życie”, „Rzeczpospolita babska”, „Chłopi”, „Rozmowy kontrolowane”, „Dom”, „Ekstradycja”. W późniejszych latach, widzowie często kojarzyli go z serialami „Plebania”, „M jak miłość”, „Bodo”. Ostatni raz na ekranie pojawił się w filmie świątecznym – „Uwierz w Mikołaja”.

Informację o odejściu Macieja Damięckiego przekazała również jego córka, Matylda, która podobnie jak brat, na swoim profilu na Facebooku upubliczniła portret ojca wykonany jej ręką, z dołączonym do niego napisem „Pa Tatku”.

Jednakże, przyczyna śmierci wybitnego aktora pozostaje na razie nieznana.