Rozszerzenie koncesji dla programów TVN, TVN INTERNATIONAL i TVN TURBO na kolejne dziesięć lat

Rozszerzenie koncesji dla programów TVN, TVN INTERNATIONAL i TVN TURBO na kolejne dziesięć lat

Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z 9 listopada 2023 roku, stacja telewizyjna TVN uzyskała przedłużenie swojej koncesji na nadawanie trzech swoich programów na kolejny okres dziesięciu lat. Programy objęte tą decyzją to „TVN”, „TVN INTERNATIONAL” oraz „TVN TURBO”.

„TVN” to naziemny program telewizyjny o uniwersalnym charakterze, natomiast „TVN INTERNATIONAL” i „TVN TURBO” to satelitarne kanały telewizyjne. Pierwszy z nich jest uniwersalnym programem, zaś drugi ma charakter specjalistyczny, skierowany do miłośników motoryzacji oraz hobbystów.

Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT, w rozmowie z TVN24 potwierdziła jednogłośną decyzję Rady. Jak powiedziała, żaden z jej członków nie wyraził wątpliwości co do tej decyzji. Brykczyńska podkreśliła, że koncesja została udzielona na następne dziesięć lat. Wskazała również na szybkość procesu głosowania, podkreślając, że na podstawie złożonych wniosków i dotychczasowego przebiegu postępowania, uznano, że koncesję należy udzielić.

Koncesje dla programów TVN, TVN International i TVN Turbo, które były wcześniej obowiązujące, miały wygasnąć w 2024 roku. Nowa decyzja KRRiT zapewnia kontynuację nadawania tych kanałów na kolejne dziesięć lat.