„Lato z Radiem” bez trasy koncertowej! Dobra decyzja?

„Lato z Radiem” bez trasy koncertowej! Dobra decyzja?

Wszystkie osoby, które liczył na trasę koncertową „Lata z Radiem” mogą czuć się zawiedzione, bo trasy koncertowej nie będzie. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że nic nie będzie się działo.

Co się dzieje?

Na wstępie trzeba zacząć od wyjaśnień – przed nami 51. edycja „Lata z Radiem” i ta edycja odbędzie się bez plenerowych koncertów. Decyzja ta została podjęta w związku z tym, czego doświadczają Ukraińcy. Można też powiedzieć, że zbliżająca się edycja upłynie pod znakiem solidarności z Ukraińcami.

Dobrze też nawiązać do szczegółów – start zaplanowano tradycyjnie na 21 czerwca. Motyw przewodni to „MAMY SIEBIE – pochwalmy się Polską”. Zdecydowanie się na ten motyw sprawia, że będzie można usłyszeć choćby o tym, jak ukraińskie dzieci spędzają wakacje w naszym kraju. Warte podkreślenia jest również to, że możemy mówić o chęci wyjścia naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy. Chodzi wręcz o przedstawienie Polski – Ukraińcy nie do końca mogą wiedzieć, czego się spodziewać. Trzeba także pamiętać, że mowa o koncentrowaniu się na wzajemnym szacunku, spokoju i bezpieczeństwie.

Gdzie zawita „Lato z Radiem”?

„Lato z Radiem” zawita do Tarnowa, Uniejowa, Działoszyna, Ostrołęki, Myślenic, Sieradza, Stegny, Legnicy i Jakuszyc. W tych miastach czekają na nas specjalnie pikniki i to rzecz jasna nie wszystko – poza piknikami będą rozmaite atrakcje. Można odnieść wrażenie, że każda osoba powinna znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami. Wypada także odnotować, że jednym z elementów trasy będzie „Liga Superbohaterów”. Krótko mówiąc, chodzi o plebiscyt dla osób, które pomagają innym i robią to zupełnie bezinteresownie.