Paweł Olszewski poza Radą Mediów Narodowych

Paweł Olszewski poza Radą Mediów Narodowych

Polityczne dyskusje to temat, o którym możemy rozmawiać bardzo długo. Ostatnio głośno jest choćby o Radzie Mediów Narodowych i pewnej zmianie.

Paweł Olszewski poza RMN

Dla niezorientowanych – Juliusz Braun po 6 latach przestał zasiadać w Radzie Mediów Narodowych. Skoro Braun reprezentuje Koalicję Obywatelską, to mogło wydawać się, że następca również powinien być z tego ugrupowania. Stało się jednak inaczej – wybór padł na Marka Rutkę i tym samym Paweł Olszewski nie znalazł się wśród osób powołanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Gdyby ktoś miał wątpliwości, Koalicja Obywatelska wskazała Olszewskiego jako następcę Brauna. Warte podkreślenia jest też to, że Rutkę nominowała Lewica. Jest to o tyle ciekawe, że w Radzie mamy jednego przedstawiciela tego ugrupowania – to Robert Kwiatkowski należący do koła PPS.

Co dalej?

Wydaje się, że o sprawie jeszcze dość długo będzie głośno. Dość powiedzieć, że możemy usłyszeć, iż powołanie Marka Rutki ma związek z jakąś umową. W każdym razie tak twierdzi wspomniany Olszewski.

Jeśli nawet ma on rację, nie sposób liczyć na to, iż informacje te zostaną potwierdzone. Od dawna można usłyszeć, że obecny obóz rządzący to najlepsze, co mogło spotkać Polaków. Wiele osób nawet w to wierzy, ale zostawmy to – jest to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo.

Ważna jest też odpowiedź na pytanie, czy to koniec powoływania nowych członków do Rady Mediów Narodowych? Odpowiedzi oczywiście nie znamy, ale można przypuszczać, że skład się już nie zmieni.

Informacje ze świata polityki znajdziesz także tutaj.