Czym będzie zajmował się Szymon Girzyński?

Czym będzie zajmował się Szymon Girzyński?

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że politycy nie cieszą się sporą sympatią. Pewnie są jakieś wyjątki, ale nie chodzi w tym momencie o skupianie się na wyjątkach. Po prostu z polityką wiążą się spore emocje, ale trzeba też przyznać, że bywają sytuacje, które bardzo trudno zrozumieć.

Przykładem Szymon Girzyński

Za przykład może posłużyć kariera Szymona Girzyńskiego. Szymon Girzyński nie tak dawno był wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi, natomiast teraz jest wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Ponadto jest to pełnomocnik rządu ds. działalności edukacyjnej, jak i osoba odpowiedzialna za analizę realizacji misji publicznej. Warte podkreślenia jest również to, że chodzi o nowe stanowisko. Stanowisko, które powstało na mocy odpowiedniego rozporządzenia rządowego.

Szczegółowe informacje o zadaniach pełnomocnika sobie pomińmy. Jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć dokładne wiadomości. Skupmy się teraz na najważniejszych podmiotach mediów publicznych – najważniejsze podmioty mediów publicznych to Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio i 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Warte odnotowania jest też to, że mowa o spółkach Skarbu Państwa – są to miejsca, w których za nadzór właścicielski odpowiada minister kultury i dziedzictwa narodowego. Pamiętajmy też, że mianowanie czy odwoływanie osób z zarządów i rad nadzorczych to obowiązek Rady Mediów Narodowych. Rada Mediów Narodowych działa wyłącznie przy firmach mediów publicznych.

Złośliwi mogą powiedzieć, że można się domyślić, co nas czeka w najbliższym czasie.