Czego słuchają osoby z wyższym wykształceniem?

Czego słuchają osoby z wyższym wykształceniem?

Stosunkowo często można usłyszeć o pomiarze oglądalności. Warto jednak pamiętać o tym, że pomiary równie dobrze mogą dotyczyć słuchalności. Co więcej, możemy nawet mówić o dość dokładnych informacjach (jak zresztą przy pomiarze oglądalności).

Osoby z wyższym wykształceniem

Weźmy sobie pod uwagę osoby z wyższym wykształceniem – czego mogą słuchać tacy ludzie? Można przypuszczać, że jest to temat, w przypadku którego należy spodziewać się różnych poglądów. Każda osoba ma prawo do własnej oceny, ale pamiętajmy, że najważniejsze są fakty. O pomiarach oglądalności można dyskutować, ale nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z nakreśleniem rzeczywistości.

Do tego możemy przeczytać o tym, że osoby z wyższym wykształceniem najchętniej wybierają RMF FM. Czy taki wybór może zaskakiwać? Na drugim miejscu jest Radio ZET, natomiast trzecia pozycja przypadła Esce i TOK FM. Warte podkreślenia jest też to, że Radio ZET zanotowało wzrost zainteresowania o 2,3% (w zestawieniu nie mieliśmy do czynienia z większym wzrostem). Największy spadek dotyczy Trójki – w jej przypadku chodzi o 1,7%.

Przedstawione wyniki to raport, który znajdziemy na stronie wirtualnemedia.pl.

Czego możemy spodziewać się w przyszłości?

Trudno też nie zastanawiać się nad przyszłością. Trzeba jednak przyznać, że prognozowanie przyszłości to nie jest zadanie, które zalicza się do najłatwiejszych. Owszem, można spodziewać się, że obecne trendy zostaną zachowane, ale czy to oznacza, że cokolwiek da się wykluczyć? Czasem niewiele trzeba, aby doszło do czegoś zupełnie niespodziewanego. Można też powiedzieć, że ludzie potrafią być bardzo zmienni i jest to niemała szansa.