Ukraińska gimnastyczka, która znieważyła Polaków, kończy okres milczenia wyraźnym wpisem

Ukraińska gimnastyczka, która znieważyła Polaków, kończy okres milczenia wyraźnym wpisem

Włada Nikołczenko, ukraińska zawodniczka gimnastyczna, w ostatnim czasie przyczyniła się do skandalu, wywołując kontrowersje swoimi publicznymi wypowiedziami. W mediach społecznościowych obrażała Polskę oraz jej obywateli, co spotkało się z surowym potępieniem i reakcją ze strony jej narodowej federacji sportowej. Choć przez jakiś czas nie wypowiadała się publicznie, ostatecznie zdecydowała się przerwać ten okres milczenia. Na portalu społecznościowym Instagram umieściła nagranie filmowe z przemożnym komentarzem.

W poprzednim tygodniu Włada Nikołczenko podzieliła się ze światem postem pełnym kontrowersji dotyczącym Polski. Zawodniczka odbywała przelot przez Warszawę na lotnisko w Dubaju, kiedy postanowiła uwiecznić swoje myśli na temat Polski w serwisach społecznościowych. W jednym z InstaStories napisała: „Moje samopoczucie zostało zrujnowane już na samym początku dnia. Nienawidzę tego kraju i ludzi, którzy tu żyją. Jestem tutaj tylko dlatego, że na Ukrainie zamknięto lotniska”.

Nikołczenko, która skierowała obraźliwe uwagi w stronę Polski i Polaków, teraz postanowiła przerwać swoje milczenie. Po publikacji jej wpisu rozszalała się burza komentarzy pełnych krytyki. Gimnastyczka próbowała tłumaczyć swoje działania, twierdząc, że jej wpis był wynikiem „załamania psychicznego” spowodowanego konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Nikołczenko zapewniała, że były to jedynie emocje chwilowe, za które teraz gorąco żałuje. „Nie miałam zamiaru nikogo urazić” – wyjaśniała – „proszę nie brać tego do siebie. To nie ja powiedziałam te słowa, to emocje we mnie je wywołały.”