Strajk pracowników WKD: podróżujący mogą spodziewać się wielkich zakłóceń w ruchu

Strajk pracowników WKD: podróżujący mogą spodziewać się wielkich zakłóceń w ruchu

Zaplanowany na godzinę 6:00 strajk maszynistów z Warszawskiej Kolei Dojazdowej może przysporzyć wielu kłopotów pasażerom. Protest ma potrwać dwie godziny, ale to wystarczy, aby znacznie utrudnić podróżowanie w godzinach szczytu. Na szczęście, posiadacze biletów WKD będą mogli skorzystać z pociągów Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Akcja protestacyjna będzie miała miejsce w najbardziej ruchliwych godzinach komunikacji miejskiej, między 6:00 a 8:00 oraz od 15:00 do 17:00. W kolejnych dniach roboczych strajkować będą według tego samego planu.

Pomimo utrudnień związanych ze strajkiem, WKD zapewnia, że bilety jednorazowe i okresowe będą honorowane przez pociągi Kolei Mazowieckich na trasie Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście, Warszawa Główna oraz Warszawa Centralna. Również korzystanie z Szybkiej Kolei Miejskiej od Pruszkowa do centrum Warszawy będzie możliwe na podstawie biletu WKD.

Podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu jednorazowego WKD powinni wejść do składu pierwszymi drzwiami (licząc od czołowej części pociągu) i zgłosić swoją obecność u kierownika składu, w celu legalizacji biletu – informuje WKD na swojej stronie internetowej.

Kolej zapewnia również, że dla pasażerów, którzy nie będą mogli dojechać do celu pociągiem, zostaną podstawione autobusy zastępcze.

Zarówno strajk, jak i utrudnienia wynikające z niego, są efektem odrzucenia przez zarząd WKD postulatów pracowników dotyczących podwyżki płac o 800 złotych od 1 stycznia. Władze firmy kontrpropozycję podwyżki o 500 złotych dla wszystkich pracowników, ale dopiero od 1 kwietnia.