RMF FM cieszy się największym zaufaniem

RMF FM cieszy się największym zaufaniem

Nie ulega wątpliwości, że informacje podawane w radiu czy telewizji wzbudzają wiele emocji. Mnóstwo ludzi mówi o manipulowaniu ludźmi.

Co sądzą odbiorcy?

Szczegóły zostawmy, bo nie są w tym momencie najważniejsze – teraz liczy się efekt. Co więcej, możemy rozmawiać o badaniu na ten temat – badaniu, które zostało przeprowadzone na potrzeby tegorocznej edycji rankingu Reuters Institute.

Jak się można domyślić, wyniki mogą wzbudzać spore emocje. Na wstępie należy podkreślić, że duże spadki wiarygodności zanotowały wszystkie media, które znalazły się w rankingu. To pokazuje, jak kształtuje się obecna rzeczywistość. Dobrze też zadać sobie pytanie, czy spowodowane jest to jakąś konkretną sprawą? Czy może mamy do czynienia z różnymi nieprzyjemnymi zdarzeniami przekładającymi się na taki właśnie efekt? Musimy mieć na uwadze, że nic nie dzieje się bez powodu!

Mowa o czymś bardzo niepokojącym, ale w tym momencie skupmy się już na wynikach – największym zaufaniem cieszy się RMF FM! Wynik tej stacji to 51 procent. Warte odnotowania jest też to, że w ubiegłym roku zaufanie kształtowało się na poziomie 68 procent. Na drugiej lokacie mamy Radio ZET z wynikiem 47 procent, natomiast na najniższym stopniu podium z tym samym wynikiem znalazł się TVN (niższe miejsce wynika z większego braku zaufania).

Na ostatniej pozycji znalazło się TVP, co chyba nikogo nie zaskakuje. W przypadku publicznego nadawcy zaufanie zadeklarowało 24 procent osób, gdzie jeszcze rok temu ufało 36% ankietowanych.

Krótko mówiąc, programy radiowe cieszą się zaufaniem, ale wszystkie media mają poważny problem.