Radio Wet nadaje analogowo od września w kolejnym mieście

Radio Wet nadaje analogowo od września w kolejnym mieście

Od 1września Bydgoszcz oficjalnie dołącza do miast z koncesją na nadawanie audycji radiowych przez radio Radio Wet. Do tej pory stacja uzyskała zezwolenie do nadawania audycji radiowych w siedmiu miastach w Polsce. Możemy posłuchać go między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Białymstoku, Lublinie i Łodzi.

Założycielem radia Wet jest Krzysztof Skowroński

Warto wiedzieć, że założycielem stacji radiowej jest były szef Polskiego Radia Programu III. Po jego zwolnieniu z poprzedniej stacji założył w 2009 Radio Wet i został jego prezesem. Razem ze Skowrońskim z Radiowej Trójki odeszli Jerzy Jochowicz i Wojciech Cejrowski. Radio Wnet początkowo prowadziło swoje audycje tylko drogą internetową.

Powrót do Telewizji Polskiej po latach

Dopiero w 2016 roku Krzysztof Skowroński wrócił do pracy w Telewizji Polskiej. Został zaproszony do prowadzenia program ,,O co chodzi’’, a także stworzył swój autorski program ,,24 minuty’’.

W tym samym roku Prezesowi stacji Wet udało się uzyskać koncesję na nadawanie audycji radiowych swojej stacji w Warszawie i Krakowie. Później stopniowo dołączyły do nich także Łódź, Szczecin, Lublin, Białystok, Wrocław, a od września tego roku także Bydgoszcz.