Nowy finalista Konkursu Chopinowskiego w Radio eM Kielce!

Nowy finalista Konkursu Chopinowskiego w Radio eM Kielce!

Zwycięzcą tegorocznego XVIII Konkursu Chopinowskiego został dwudziestodwuletni Kamil Pacholec. Niedawno artysta wystąpił gościnnie na antenie Radia eM Kielce. Laureat prestiżowej nagrody opowiadał o początkach swojej kariery oraz o emocjach, jakie mu towarzyszyły podczas konkursu.

Kamil Pacholec w Radiu eM Kielce

Tegoroczny bardzo prestiżowy konkurs pianistyczny wygrał Kamil Pacholec. Młody pianista do tej pory nie może uwierzyć w swoje ogromne szczęście. Dwudziestodwulatek, od kiedy tylko pamięta marzył o udziale w Konkursie Chopinowskim. Przede wszystkim już sam udział był dużym wyróżnieniem, a zwycięstwo ukoronowaniem ciężkiej pracy młodego pianisty. Kamil Pacholec to nie tylko bardzo utalentowany muzyk, ale także bardzo wrażliwy i skromny chłopak.

Kim jest Kamil Pacholec?

Laureat XVIII Konkursu Chopinowskiego swoją przygodę z grą na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat. Uczył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej dostał się na studia do Akademii Muzycznej w Katowicach pod skrzydła profesora Wojciecha Świtały. Kamil Pacholec pomimo młodego wieku jest laureatem wielu konkursów oraz prestiżowych nagród.

Laureat wielu prestiżowych konkursów

Młody pianista zajął w 2012 roku pierwsze miejsce w XVII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym z Żaganiu, w 2014 roku również pierwsze miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie. Kolejne pierwsze miejsce artysta zajął w V Chopinowskim Turnieju Pianistycznym w Krakowie w 2014 roku. Główną nagrodę otrzymał także za interpretację utworu współczesnego w XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gorlitz w 2015 roku. Młody pianista wiele razy występował solo z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, a także Orkiestrą Lwowską i Akademicką im. Karola Szymanowskiego.

Muzyk został kilkakrotnie wyróżniony nagrodą Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, a także otrzymał kilkukrotnie stypendia rządowe.