Italia w czołówce najbardziej pożądanych destynacji turystycznych w Europie

Italia w czołówce najbardziej pożądanych destynacji turystycznych w Europie

Pod względem atrakcyjności dla turystów, Italia zdecydowanie prowadzi w Europie, co zostało potwierdzone przez raport Instytutu Badania Opinii Demoskopika. Wyróżnienie to opiera się na najwyższym uzyskanym wyniku w rankingu ETR (European Tourism Reputation), gdzie za nią plasują się Hiszpania i Niemcy.

Jest to kraj, który cieszy się największym uznaniem internautów poszukujących idealnego miejsca na wakacje w Europie. Co więcej, jest on również liderem pod względem poziomu zaufania i popularności wśród turystów.

Daniela Santanche, Minister Turystyki we Włoszech, wyraziła zadowolenie z faktu, że jej kraj jest „najbardziej pożądanym i najchętniej odwiedzanym” miejscem podróży na całym kontynencie europejskim. Według niej daje to powód do optymizmu co do przyszłości.

Niemniej jednak, jak stwierdziła minister Santanche, sama popularność online nie jest wystarczająca. „Nie możemy spocząć na laurach. Naszym celem musi być dalsze doskonalenie oferty turystycznej, aby była jeszcze bardziej atrakcyjna pod względem różnorodności i jakości. Chcemy być nie tylko najbardziej atrakcyjną destynacją w internecie, ale także najchętniej wybieranym miejscem podróży” – podkreśliła.

W raporcie zbadano również reputację różnych regionów Włoch. Tutaj na czele znajduje się Trydent-Górna Adyga, szczególnie popularny w sezonie zimowym, który przyciąga setki tysięcy turystów i narciarzy z całego świata.

Miejsce drugie w rankingu zajmuje Sycylia, a trzecie Wenecja Euganejska.

Włoskie Ministerstwo Turystyki podkreśla, że poprzedni rok był wyjątkowo dobry pod względem liczby turystów odwiedzających kraj, przekraczając poziom sprzed wybuchu pandemii w 2019 roku.