Globalne skutki pandemii koronawirusa: rosnące liczby zakażeń i zgonów

Globalne skutki pandemii koronawirusa: rosnące liczby zakażeń i zgonów

Na całym globie, liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przekroczyła już 702,7 miliona. Od momentu rozpoczęcia pandemii, niestety, świat opłakuje ponad 6,9 miliona zmarłych na chorobę Covid-19.

Najwięcej odnotowanych przypadków infekcji koronawirusem to Europa z ponad 253,0 milionami, Azja z ponad 221,4 milionami i Ameryka Północna, gdzie stwierdzono ponad 130,8 miliona zarażeń. Te regiony są najciężej dotknięte przez obecną pandemię.

Europa jest miejscem, które doświadcza najwyższej liczby śmiertelnych przypadków Covid-19. To właśnie na Starym Kontynencie rejestruje się 30,1 procent wszystkich globalnych ofiar śmiertelnych koronawirusa. Natomiast w Azji zgony stanowią 22,3 procent wszystkich zgonów związanych z tą chorobą na świecie.

Stany Zjednoczone, odpowiadające za 15,8 procent wszystkich potwierdzonych infekcji na świecie, również borykają się z wysokim wskaźnikiem śmiertelności spowodowanym Covid-19. W USA zanotowano ponad 1 milion 195 tysięcy zgonów, co stanowi 17,1 procent wszystkich ofiar tej choroby na całym świecie.