Czego słuchają mieszkańcy Białegostoku?

Czego słuchają mieszkańcy Białegostoku?

Wiele mówi się na temat wyników słuchalności. Nie ma też co ukrywać, że z publikowanych wyników można wyciągać przeróżne wnioski. Co więcej, zdarza się, że mamy do czynienia z badaniem, które odnosi się do konkretnego regionu.

Co się dzieje w Białymstoku?

Za przykład może posłużyć choćby badanie (raport Radio Track Kantar Polska), które dotyczyło tego, czego słucha się w Białymstoku. Wnioski płynące z zebranych danych są takie, że liderem jest RMF FM. Dalej mieliśmy Radio ZET i Radio Białystok.

Przeprowadzony raport dotyczył okresu od września 2021 roku do lutego 2022 roku. Dobrze też spojrzeć w przeszłość – możemy mówić o wzroście średniego dobowego udziału słuchania. Przy Radiu ZET i Radiu Białystok sytuacja przedstawia się tak samo. Wypada też odnotować, że wyniki poszczególnych stacji mniej lub bardziej się różnią i tylko jedno jest niezmienne – ogromna przewaga, jaką może cieszyć się RMF FM. Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, stacja ta zanotowała średni dobowy udział na poziomie 28,4%. Wynik Radia ZET to 12,4% – różnica druzgocąca, prawda? Gdy spojrzymy na badanie obejmujące okres od marca 2020 do sierpnia 2020, różnica jest nieco mniejsza (22,5% do 9,6%). Istotne jest też to, że mowa o okresie, podczas którego Radio ZET również znajdowało się na drugim miejscu.

Trudno przypuszczać, że w najbliższym czasie czekają nas jakieś wyraźne zmiany. Choć nie ulega wątpliwości, że czasem dzieją się rzeczy zupełnie niespodziewane. Ponadto nie można zapomnieć o najważniejszym – jakość zawsze powinna zapewnić sukces.

Informacje z Białegostoku dostępne są także pod tym adresem.