"Atypowe" warunki pogodowe: groźna fala nadchodzi na całą Polskę

"Atypowe" warunki pogodowe: groźna fala nadchodzi na całą Polskę

W najbliższym czasie, przygotujmy się na nieco zawirowania w pogodowych warunkach. Eksperci z dziedziny meteorologii informują, że będzie dość „niekonwencjonalnie”. W pewnych obszarach termometry mogą pokazać nawet 20 stopni Celsjusza, jednak z ciepłym powiewem nadejdą także szkodliwe anomalie pogodowe.

Nadchodzący weekend, obejmujący dni od 15 do 17 marca, przyniesie nam wyjątkowo nietypową pogodę. Prognozy sugerują, iż piątek może być najcieplejszym i najbardziej słonecznym dniem tego tygodnia. Dobrych warunków atmosferycznych możemy spodziewać się aż do późnych godzin popołudniowych. Jednakże, wraz z nastaniem wieczora, od strony zachodniej nadejdzie front atmosferyczny, który przyniesie intensywne opady deszczu oraz burze.

Zgodnie z prognozami serwisu, podczas opadów w piątek 15 marca możemy spodziewać się aż 15-20 litrów deszczu przypadających na metr kwadratowy. Może on mieć charakter lokalny oraz występować w formie gradu o średnicy do 1 cm. W zachodnich regionach kraju intensywne opady będą towarzyszyć silnej wichurze z porywami dochodzącymi do 60-70 km/h. Mimo że przewidywane burze nie wydają się groźne, każda z nich może nieść potencjalne ryzyko.

W jaki sposób pogoda zaprezentuje się w innych częściach kraju? Prognozy wskazują, że na dniu 15 marca w pozostałych regionach będzie słonecznie i sucho. Termometry pokażą od 10 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 12-15 stopni w centralnej części kraju, aż do 16-18 stopni na zachodzie. Co więcej, przy granicy niemieckiej temperatura ma szansę wzrosnąć aż do 20 stopni.