Agresywny tygrys sumatrzański poluje na ludzi: Władze Sumatry dążą do jego pochwycenia

Agresywny tygrys sumatrzański poluje na ludzi: Władze Sumatry dążą do jego pochwycenia

Działania mające na celu pochwycenie tygrysa, który stał się zagrożeniem dla społeczności lokalnej, podjęto na indonezyjskiej wyspie Sumatra. Ten drapieżny kot jest odpowiedzialny za śmierć dwóch osób od lutego tego roku, a dodatkowo zaatakował jeszcze cztery osoby. Działania tygrysa wywołały oburzenie mieszkańców, co objawiło się w niewielkim zamieszaniu, kiedy to zdesperowani mieszkańcy regionu podłożyli ogień pod budynki mieszkalne strażników w Parku Narodowym Bukit Barisan, położonym w prowincji Lampung, w reakcji na atak na rolnika, do którego doszło w poniedziałek.

Pracownik parku narodowego, którego słowa cytuje AFP, zasugerował, że za ataki może odpowiadać więcej niż jeden tygrys. W odpowiedzi na rosnące niepokoje, ekipa składająca się z dziesięciu osób rozpoczęła poszukiwanie tych drapieżników w czwartek, starając się jednocześnie zaspokoić oczekiwania tutejszych mieszkańców poprzez ustawianie pułapek na te niebezpieczne zwierzęta.

Tygrysy uważane są za największe z dzikich kotów żyjących obecnie na świecie. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody klasyfikuje tygrysa sumatrzańskiego jako gatunek krytycznie zagrożony. Szacuje się, że na wolności żyje mniej niż 400 tych drapieżników, ich populacja jest zagrożona przez działalność kłusowników oraz degradację naturalnego środowiska przez człowieka.