Czas na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Co możemy powiedzieć o pracy Polskiego Radia?

Czas na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Co możemy powiedzieć o pracy Polskiego Radia?

O czasach, w których żyjemy, można usłyszeć wielokrotnie. Można też zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym wszyscy o wszystkim wiedzą. Krótko mówiąc, jest ciężko, ale trzeba myśleć o przyszłości – świetnym przykładem są zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Już za tydzień

Igrzyska wystartują w najbliższy piątek, czyli 4 lutego. Sportowców czeka wiele nerwów związanych z wiadomymi testami. Spokojnie nie mają też dziennikarze, ale trzeba działać.

Najlepszym dowodem na to Polskie Radio – ekipa odpowiadająca za relacje będzie liczyć osiem osób. Ważne jest również to, że możemy mówić o uruchomieniu własnego studia nadawczego – studia, z którego zostanie wyemitowanych ponad 100 godzin transmisji i relacji. Warte podkreślenia jest też to, że słuchacze będą mogli liczyć na specjalny olimpijski serwis. W skrócie – będzie się wiele działo. Można jeszcze dodać, że w ekipie znalazło się stanowisko „oficera covidowego”.

Nie sposób też nie wspomnieć o specjalnym multimedialnym serwisie pekin2022.polskieradio24.pl. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że konieczne jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom. Ponadto w ubiegłym roku mieliśmy letnie igrzyska olimpijskie i były to igrzyska w nowej rzeczywistości. Do tego zastosowano wtedy rozwiązania, które się sprawdziły – dlaczego teraz te same rozwiązania miałyby się nie sprawdzić?

Warto również wiedzieć, że (dla niektórych może to być zaskoczenie) Polskie Radio to jedna z nielicznych radiofonii mających prawa do dwóch najbliższych igrzysk – zimowych w Pekinie i letnich w Paryżu.