85 rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Wielki Koncert w Polskim Radiu

85 rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Wielki Koncert w Polskim Radiu

Polskie Radio, co roku organizuje koncert pod tytułem,,To co najpiękniejsze’’, aby uczcić pamięć wybranego artysty. W tym roku powiązano go z obchodami 85 urodzin Agnieszki Osieckiej. W radio odbyły się występy wielu znakomitych artystów.

Interpretację utworów zaprezentowało wielu artystów

Tegoroczny koncert ma za zadanie przypomnieć utwory jednej z największych polskich artystek i poetek – Agnieszki Osieckiej.

Z związku z tym wydarzeniem piosenki artystki zaśpiewali między innymi Dorota Miśkiewicz, Anna Rusowicz, Izabella Połońska, Monika Borzym, Małgorzata Walewska oraz Marcin Januszkiewicz. Piosenkarzom akompaniowała Orkiestra Polskiego Radia.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze”, pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie polskiej i światowej muzyki, również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

Prowadzącymi koncert byli dziennikarz radiowy i muzyk w jednym Michał Margański oraz dziennikarka Anna Popek.

Wyjątkowy koncert artystki związanej z Programem 3 Polskiego Radia

Polskie Radio, jak i artyści wykonujący w nim utwory Agnieszki Osieckiej podkreślają jak wielką rolę odegrały jej teksty i muzyka. Niewątpliwie cały czas powstają nowe interpretacje utworów artystki, przez co nigdy nie zniknie ona z pamięci i serca swoich fanów.

Agnieszkę Osiecka przez wiele wiązano z anteną Polskiego Radia. Artystka prowadziła od 1963 do 1970 roku z Jackiem Borkowskim audycje programu, której zadaniem było rozpowszechnianie utworów polskich artystów.

Na koniec warto wspomnieć, że artystka napisała łącznie około dwa tysiące utworów.