Zastosowanie roślin w działaniu przyciągającym szczęście i neutralizującym negatywną energię

Zastosowanie roślin w działaniu przyciągającym szczęście i neutralizującym negatywną energię

Rozkwit wiosny i lata to moment, kiedy rośliny dekoracyjne zaczynają zdobić nie tylko nasze parapety, ale również balkony czy tarasy. Zaskakujące może być jednak to, że oprócz uprzyjemniania otoczenia swoją urodą, pewne gatunki roślin mogą według wróżek i astrologów przyciągać pozytywną energię oraz pomyślność. W jakie rośliny warto zainwestować do upiększenia naszego domu lub balkonu?

Od dawna obserwujemy trend na przystrajanie wnętrz domowych kwiatami. Małe oazy zieleni czy bujnie ukwiecone parapety nie tylko dodają uroku otoczeniu, ale również poprawiają nasz nastrój. Osoby znające się na feng shui twierdzą, że istnieje szereg odmian roślin, które mają zdolność przyciągania szczęścia i bogactwa dla osób, które je pielęgnują. Ponadto te rośliny mają dodatkowe magiczne właściwości – są w stanie odpędzać pecha i negatywną energię.

Grubosz kojarzy się z ochroną, dobrymi emocjami i pozytywną energią – wszystko to dzięki symbolizacji bogactwa i dostatku, które mają reprezentować jego liście. Podstawowym zadaniem tej rośliny jest przynosić dobrobyt jej opiekunom.

Aucuba, inaczej złote drzewo, to roślina zasłaniająca dom przed złymi duchami i urokami. Wierzono, że posiadanie tej rośliny może także sprzyjać rozwojowi kariery oraz stymulować naszą kreatywność, co pozwala nam osiągać kolejne cele w pracy lub nauce. Aucuba ma również moc przyciągania pozytywnej energii, więc jeśli ktoś potrzebuje więcej optymizmu, powinien umieścić aucubę na parapecie lub balkonie.

Skrzydłokwiat zwany także „kobiecym szczęściem” przynosi jej właścicielowi wewnętrzną harmonię. Jest też uważany za roślinę poprawiającą relacje z innymi mieszkańcami domu i redukującą ilość konfliktów. Skrzydłokwiat przyciąga dobrą energię i miłość. Dlatego szczególnie polecany jest dla kobiet poszukujących swojej drugiej połówki lub męża.

Według zasad feng shui, anthurium jest rośliną, która przyciąga do domu szczęście i radość, jednocześnie odpędza pecha i złe duchy. Jeżeli umieści się ją w miejscu pracy czy domowym biurze, jest w stanie przyciągnąć sukces i ułatwić naukę nowych umiejętności. Anthurium dodaje także odwagi i pewności siebie.