Worek kajakowy – wszechstronne akcesorium na wszelkie wypady

Worek kajakowy – wszechstronne akcesorium na wszelkie wypady

“Worek kajakowy” – jak sama nazwa wskazuje – został stworzony przede wszystkim z myślą o spływach kajakiem. Zabezpieczenie wszystkich drobiazgów przed wodą to jednak bolączka nie tylko kajakarzy, ale znacznie szerszego grona amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kiedy jeszcze może przydać się worek kajakowy? Który wybrać? Jaki jest jego koszt?

Nie tylko na spływ

Worek kajakowy to część sportowego ekwipunku każdego miłośnika wszelkich outdoorowych aktywności. Sprawdzi się nie tylko w kajaku, ale także np.:

  • podczas pieszej wędrówki, kiedy pogoda może płatać figle i obawiamy się, że spotka nas ulewny deszcz;
  • na żaglach;
  • w czasie wędkowania (z jednostki pływającej i nie tylko);
  • na plaży, kiedy istnieją uzasadnione obawy nie tylko przed wodą, ale i przed wszędobylskim piaskiem oraz promieniowaniem UV;
  • podczas pływania na desce SUP, kiedy zależy nam, aby mieć kilka drobiazgów przy sobie (mowa tu chociażby o suchym prowiancie);
  • i wiele innych sytuacji, które łączy jedno – aktywność na dworze.

Sam widzisz, że nazwa “worek kajakowy” nie do końca oddaje możliwości tego świetnego i bardzo przydatnego akcesorium. A jak to wygląda cenowo? Ile przyjdzie Ci zapłacić za dobry worek kajakowy? Mam dla Ciebie propozycje od dwóch czołowych marek.

Worek kajakowy Aquarius

Zacznijmy od dobrego, polskiego Aquariusa. Jest to marka wyposażająca większość wypożyczalni sprzętu wodnego w naszym kraju w świetnej jakości kajaki (turystyczne, morskie) oraz kamizelki ratunkowe i asekuracyjne. Posiada również linię produkcyjną “GoPack” zajmującą się wytwarzaniem całkiem niedrogich, aczkolwiek niezwykle przydatnych akcesoriów wodoszczelnych, takich jak:

  • etui na dokumenty;
  • saszetki wodoszczelne;
  • worki kajakowe;
  • etui na smartfony.

Wszystkie te przedmioty można określić mianem tanich niezbędników turystycznych. Interesujące nas worki kajakowe kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych (zależnie od pojemności) i…są naprawdę świetne! W 100% wywiązują się z powierzonego im zadania: chronią swoją zawartość przed zalaniem i są odporne na promieniowanie UV. Większe pojemności zostały wyposażone w praktyczny pasek, dzięki któremu worek kajakowy można nosić w formie sportowej, modnej torby. Z całą pewnością każdy znajdzie idealny model dla siebie: Aquarius zadbał o to, aby gama kolorystyczna była naprawdę szeroka.

Worki kajakowe Over Board

Over Board to nieco inna półka cenowa od omówionego wyżej Aquariusa, ale trzeba przyznać, że za ceną idzie niezaprzeczalnie wysoka jakość. Myślę, że nie będzie ani grama przesady w stwierdzeniu, że Over Board to swoisty pionier w dziedzinie produkcji akcesoriów wodoszczelnych. W jego ofercie znajdziemy: worki kajakowe, mapniki, etui wodoszczelne na różnego rodzaju sprzęty elektroniczne (aparaty fotograficzne, telefony, tablety), torby, plecaki, sakwy i wiele innych. Każdy produkt z logiem Over Board został dokładnie opisany przez twórców marki w taki sposób, aby potencjalny nabywca miał świadomość tego, na co może liczyć od danego produktu: od odporności na niewielki deszcz po długotrwałe, pełne zanurzenie w odmętach wody. W akcesoria Over Board zaopatrują się przede wszystkim amatorzy sportów wodnych.

Który worek kajakowy wybrać?

Do różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu sprawdzi się niedrogi worek kajakowy Aquarius. Do uprawiania bardziej ekstremalnych sportów (szczególnie tych wodnych) polecam zaopatrzyć się w worek kajakowy Over Board. Gdzie ich szukać? Znajdziesz je w jednym miejscu – na stronie www.gokajak.com. Jest to strona poświęcona stricte tematyce wodnej. Wszystkie oferowane produkty są oryginalne, pochodzą wprost od producentów. Korzystne ceny, częste promocje, szybki czas realizacji zamówień – czego więcej można chcieć od sklepu internetowego? Zajrzyj tam raz, a gwarantuję, że będziesz wracał.