Pielęgnacja i odbudowa skóry po zimie – jak o nią zadbać?

Pielęgnacja i odbudowa skóry po zimie – jak o nią zadbać?

Okres zimowy to duże wyzwanie dla naszej skóry, która jest narażona na działanie surowych warunków atmosferycznych, takich jak niska temperatura, suchy wiatr czy śnieg. Aby skóra była w pełni gotowa na przyjście wiosny i zachwycała swoim blaskiem i zdrowym wyglądem, konieczne jest wprowadzenie odpowiednich działań regeneracyjnych już na przełomie lutego i marca. Jak powinna wyglądać efektywna pielęgnacja skóry po zimie?

Zabiegi kosmetyczne mające na celu regenerację skóry

Pełną odnowę i intensywną regenerację skóry gwarantują zabiegi kosmetyczne, które można poddać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jeden taki zabieg może znacząco poprawić kondycję naszej skóry i przyczynić się do jej zdrowego wyglądu. Dla twarzy poleca się następujące rodzaje zabiegów:

– Mezoterapia igłowa lub bezigłowa, która polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry substancji nawilżających, odżywczych oraz intensywnie regenerujących, takich jak witaminy, kwas hialuronowy czy minerały. Kosmetyki stosowane podczas tego zabiegu mogą skutecznie zniwelować przebarwienia, a formuły nawilżające intensywnie hydratują skórę, przywracając jej jędrność i równowagę.

– Oxybrazja, rodzaj peelingu mechanicznego, polegającego na złuszczaniu naskórka za pomocą strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, aplikowanych pod zwiększonym ciśnieniem powietrza bogatego w tlen. Zabieg ten ma za zadanie oczyszczać i odżywiać skórę i może być stosowany nawet dla cery wrażliwej czy naczynkowej.

– Sonoterapia, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do głębokiego wtłoczenia składników kosmetyków w naszą skórę. Dodatkowo fale ultradźwiękowe stymulują produkcję kolagenu, zwiększają ukrwienie i przyspieszają regenerację skóry.

Ważne jest jednak pamiętać, że pielęgnacja nie powinna dotyczyć tylko skóry twarzy, ale także całego ciała. W tym celu poleca się zabiegi z użyciem fal radiowych, które poprzez podniesienie temperatury w miejscu poddawanym zabiegowi stymulują kurczenie włókien kolagenowych, tworzenie nowych fibroblastów, a tym samym wpływają na ujędrnienie i napięcie skóry.

Masaż ciała jako element pielęgnacji

Masaż to nie tylko sposób na relaks i odprężenie, ale także skuteczna metoda przygotowania naszego ciała na nadchodzącą wiosnę. Masaż poprawia krążenie, pomaga rozluźnić mięśnie oraz ujędrnia skórę. Po zimie warto skorzystać z masaży olejami nawilżającymi, żelem aloesowym lub woskiem sojowym. Choć zaleca się przeprowadzenie serii co najmniej 5 masaży (w odstępach co 2-3 dni), już jeden zabieg daje odczuwalne efekty.

Zdrowa dieta jako klucz do regeneracji skóry

Opieka nad skórą po zimie powinna również obejmować odpowiednio dobraną dietę i suplementację, ponieważ to co dostarczamy organizmowi od środka ma decydujący wpływ na kondycję skóry. Proces ten powinien trwać dłużej, najlepiej przez okres 4-5 tygodni. Zaleca się eliminację z diety tłuszczów nasyconych i prostych cukrów, na rzecz świeżych owoców i warzyw oraz źródeł NNKT (oleje roślinne, ryby, orzechy). Wśród suplementów diety poleca się spożywanie witaminy D, cynku, witamin z grupy B, Spiruliny, Chlorelli, kwasu hialuronowego, kolagenu oraz Omega 3. Dodatkowo każdego dnia powinno się wypijać przynajmniej 1,5 litra wody.

Dobór odpowiednich kosmetyków na wiosnę

Zdecydowanie warto zaktualizować zawartość naszej kosmetyczki na nadchodzącą wiosnę. W okresie zimowym najlepiej sprawdzają się tłuste kremy, które tworzą barierę ochronną przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Natomiast na wiosnę świetnie sprawdzą się lekkie kremy z filtrem przeciwsłonecznym, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Na noc warto stosować gęstsze kremy o działaniu regeneracyjnym. Niezbędne będą także maseczki intensywnie nawilżające, które można przygotować samodzielnie w domu, np. z wykorzystaniem proszku spiruliny. Maseczki powinny być nakładane na skórę twarzy i całego ciała 1-2 razy w tygodniu po uprzednim wykonaniu peelingu.