Kompendium wiedzy o olejkach do demakijażu: funkcje, typy i zasady wyboru

Kompendium wiedzy o olejkach do demakijażu: funkcje, typy i zasady wyboru

Makijaż jest nieodłącznym elementem popkultury, symbolizującym dbałość o aspekt fizyczny. Właściwie nałożony pomaga ukryć wszelkie niedoskonałości i wydobyć naturalne piękno rysów twarzy. Kwestia istotna to jednak konieczność starannego zmywania makijażu, tzw. demakijażu, aby utrzymać zdrową i promienną skórę twarzy. Jednym ze znanych metod usuwania makijażu jest wykorzystanie olejków do demakijażu. Są to naturalne oleje roślinne, które oprócz efektywnego czyszczenia skóry, posiadają również mnóstwo korzystnych właściwości pielęgnacyjnych. W poniższym artykule dowiesz się więcej na temat metody oczyszczania twarzy przy użyciu olejów oraz poznasz różne rodzaje olejków do demakijażu i ich działanie.

Metoda OCM (ang. Oil Cleansing Method) polega na oczyszczaniu twarzy za pomocą naturalnych olejków. Jest ona szczególnie uznana w krajach azjatyckich, znanych z zaawansowanych technik pielęgnacji twarzy. Ciekawostką jest jednak to, że to starożytni Rzymianie byli pionierami w stosowaniu olejów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a nie wspomniane wcześniej kraje azjatyckie.

Sama metoda OCM polega na aplikacji na skórę twarzy mieszanki czystych olejów, które następnie są delikatnie wmasowywane. Po tego typu masażu oleje są zmywane za pomocą wacików nasączonych ciepłą wodą.

Podstawą tej metody jest fakt, że substancje o podobnych właściwościach rozpuszczają się wzajemnie. To oznacza, że składniki tłuszczowe, takie jak sebum skórne czy elementy kosmetyków kolorowych, mogą być efektywnie rozpuszczane przez tłuszcze zawarte w olejkach. Dlatego też naturalne oleje roślinne doskonale nadają się do demakijażu oraz ogólnego oczyszczania skóry twarzy.