Imiona dla dziewcząt, które są najmniej popularne. Czy je rozpoznajesz?

Imiona dla dziewcząt, które są najmniej popularne. Czy je rozpoznajesz?

Z początkiem 2023 roku, najczęściej wybieranymi imionami dla nowo narodzonych dziewcząt były Hania, Maja oraz Julia. Te trzy imiona zdecydowanie dominowały wśród preferencji rodziców, którzy dopiero co powitali na świecie swoje córki. Ale czy wiesz jakie imiona spotykamy rzadziej? Czy potrafiłbyś je wymienić?

Podejmując decyzję o wyborze imienia dla swojego dziecka, przyszli rodzice stają przed wielkim zadaniem. Niektórzy mają już ustalone imię dla swojego potomka na długo przed jego narodzinami lub nawet zapłodnieniem. Inni z kolei zdecydują się na takie, które było noszone przez ukochaną babcię lub bohaterkę z ulubionej książki czy filmu. Jednak nie brakuje również tych, którzy poddają się panującym trendom i decydują się na jedno z najmodniejszych obecnie imion.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w roku ubiegłym

W minionym roku, w rankingu najpopularniejszych imion dla małych dziewczynek szczególnie wybijają się Zofia, Zuzanna oraz Laura. Pierwszą piątkę najczęściej nadawanych imion uzupełniają jednak także Hania i Maja. Wśród innych ulubionych imion rodziców, można wyróżnić takie jak Julia, Oliwia, Pola, Alicja oraz Maria.

Jednak nie wszystkie pary decydują się na podążanie za modą. Trendy, zwłaszcza te dotyczące wyboru imion dla dzieci, sprawiają, że w jednej przedszkolnej grupie lub szkolnej klasie można spotkać wiele Julii, Oliwii czy Hanek. To jest powód, dla którego niektórzy rodzice wybierają mniej typowe i oryginalne imiona dla swoich córek.

Z rzadziej nadawanymi imionami dla dziewczynek

Lista mniej popularnych imion może być pomocna dla rodziców poszukujących unikalnego imienia dla swojej córki. Jakie imiona są więc nadawane najrzadziej?

Są to: Selina, Frida, Serafina, Żaneta, Katerina, Arletta, Ariela, Miszel, Warwara, Kordelia i Arya. Wybierając któreś z tych imion, możemy być prawie pewni, że żadna inna dziewczynka w przedszkolu czy szkole naszej córki nie będzie miała takiego samego imienia.