Domowe sposoby na mrówki: naturalne pułapki i odstraszacze

Domowe sposoby na mrówki: naturalne pułapki i odstraszacze

Niepożądane mrówki w domu to kłopot, który potrafi dać się we znaki. Choć instynkt podpowiada sięgnąć po środki chemiczne, nie zawsze jest to konieczne. Istnieją bowiem domowe metody na pozbycie się tych intruzów, które opierają się na wykorzystaniu produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Mrówki decydują się na wejście do naszych domostw przede wszystkim w poszukiwaniu jedzenia. Przyciąga je słodycze, resztki pokarmów czy tłuszcz. Niestety, jeżeli raz znajdą drogę do naszego mieszkania, mogą siać spustoszenie – niszczą żywność i meble. Dlatego tak ważne jest, aby przy pierwszym zauważeniu mrówek, zabrać się za tworzenie pułapek, zanim te małe szkodniki rozejdą się po całym domu.

Wykorzystanie przypraw w walce z mrówkami

Aby skutecznie odstraszyć mrówki, warto pokryć trasę ich wędrówek odpowiednimi przyprawami. Świeża mięta, lawenda, liście pomidorów, orzech czarny i czarny bez, majeranek, wrotycz, pokrzywa oraz piołun – te zioła mają zdolność zniechęcania mrówek do dalszej eksploracji. Poza tym, korzystne efekty przyniesie również rozsypanie cynamonu, soli, pieprzu, proszku do pieczenia, węgla drzewnego czy proszku do lutowania.

Skuteczność cukru i sody oczyszczonej w eliminacji mrówek

Prostym sposobem na pułapkę dla mrówek jest połączenie cukru i sody oczyszczonej. Słodki cukier przyciąga owady, a soda oczyszczona działa jak trujący dla nich środek. Aby przygotować tę pułapkę, wymieszaj oba składniki w równych ilościach i rozsyp tam, gdzie zwykle pojawiają się mrówki.