CASAGAMI – nauka przez zabawę z wykorzystaniem energii słonecznej

CASAGAMI – nauka przez zabawę z wykorzystaniem energii słonecznej

Alternatywne źródła energii, a konkretnie energia słoneczna, stanowią doskonałą zamianę dla konwencjonalnych paliw kopalnych. Niektóre koncepcje dotyczące tego rodzaju energii mogą być jednak nieco skomplikowane lub niezrozumiałe dla najmłodszych. Na szczęście na rynku pojawił się produkt o nazwie CASAGAMI, miniaturowy domek wykonany z kartonu, który ma na celu pokazać dzieciom jak można eksperymentować z energią pochodzącą bezpośrednio od słońca.

Ta kreatywna zabawka została zaprojektowana w sposób maksymalnie prosty i intuicyjny, co umożliwia łatwe zmontowanie domku zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wyposażony jest on w panel „solar-LED”, który pozwala na przeprowadzenie własnych doświadczeń związanych z energią słoneczną.

Wystarczy postawić nasz domek na parapecie wystawionym na działanie promieni słonecznych, aby naładować akumulator wbudowany w strukturę budynku. Kiedy dzień ustępuje miejsca nocy, możemy włączyć lampkę LED za pomocą małego przełącznika i przez następne 5 godzin cieszyć się delikatnym, pomarańczowym światłem świecącym z domku.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne i niezbędne. Kluczowe jest więc edukowanie najmłodszych na temat ekologicznych metod zdobywania energii dla naszych domów. Idealnym do tego celu jest właśnie CASAGAMI, niewielki domek kartonowy, który może stać się domem dla małej wróżki czy skrzata!