Budowanie pewności siebie poprzez praktyki z użyciem kamery

Budowanie pewności siebie poprzez praktyki z użyciem kamery

Pewność siebie to hasło, które często się pojawia w rozmowach o rozwoju osobistym. Powiedzenia typu: „Musisz być pewny siebie!”, „Pewność siebie to klucz do sukcesu” czy „Uwierz w siebie, a reszta przyjdzie naturalnie” słyszane są przez nas na okrągło, niemal jak modlitwy. Jednak słuchanie o pewności siebie nie wystarczy, aby przekształcić nasze spojrzenie na świat i samych siebie. Zdobycie pewności siebie wymaga ciężkiej, ale systematycznej pracy.

Nie przejmuj się jednak! Pojęcie pracy nie powinno łączyć się z ciężarem i trudem. Może być to prawdziwa przygoda – podróż do wnętrza twojego własnego „ja”, która pozwoli ci lepiej zrozumieć siebie i docenić swoją wartość.

Przygotowałem dla ciebie kilka prostych technik, które wykorzystują kamerę. Dlaczego zdecydowałem się na kamerę? Większość z nas boryka się z brakiem pewności siebie, ponieważ nie jesteśmy pewni, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Kamera oferuje nam możliwość sprawdzenia tego – pozwala nam zobaczyć, jak naprawdę wyglądamy, jak się zachowujemy i co mówi o nas nasza postawa.

Więc zaczynamy: Najpierw nagraj filmik, na którym opowiadasz o sobie – podaj swoje imię, wiek. Opowiedz jedno miłe zdarzenie ze swojego życia, a także jedno smutne. Następnie obejrzyj nagranie i zwróć uwagę na 5-10 rzeczy, które ci się podobają. Może podobają ci się twoje oczy? Albo jesteś dobry w wyrażaniu swoich myśli? Im więcej pozytywów znajdziesz, tym lepiej. Obejrzyj nagranie ponownie, skupiając się na tych pozytywnych cechach.

Za drugim razem spróbuj nagrać to samo, ale pamiętaj o kilku szczegółach: wyprostuj się, uśmiechnij się i patrz prosto w obiektyw kamery. Następnie obejrzyj nagranie. Czy wydajesz się być pewniejszy siebie?

Ta metoda może pomóc ci przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych, egzaminów itp…