Zapraszamy do ekologicznego dzielenia się literaturą!

Zapraszamy do ekologicznego dzielenia się literaturą!

W naszych domach bez wątpienia można odnaleźć wiele książek – różnych gatunków, dla dzieci, dorosłych, na różne okazje. Bywają one nabywane spontanicznie pod wpływem momentu, otrzymywane w ramach upominków (co nie zawsze jest trafione w dziesiątkę), a następnie czekają w zakamarkach na swoją kolejkę. Niestety, często przegrywają rywalizację z atrakcyjnością gier komputerowych. W efekcie, niektóre z tych pozycji muszą czekać na swoje „pięć minut” przez wiele lat.

Wśród nich są także te, które towarzyszyły nam w młodości, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi lub nastolatkami. Teraz jednak ta młodość już dawno za nami… Mimo to, książki nadal są z nami. Choć żyjemy w czasach dominacji e-booków i nowych technologii, tradycyjne formy literatury wciąż znajdują miejsce w naszych domach. Często tworzą one olbrzymie, pokryte warstwą kurzu, zbiory.

Ale może warto spojrzeć na to inaczej? Może warto pozwolić tym książkom na „drugie życie”? Ekologia uczy nas bowiem o tym, jak ważne jest dzielenie się i ponowne wykorzystywanie. Dlatego zachęcamy do umożliwienia tym książkom dalszego spełniania swojej misji – dostarczania radości czytelnikom, zwłaszcza dzieciom. Nie pozwólmy, aby stały bezczynnie na półkach!