Okrągłe 50 urodziny Lata z Radiem

Okrągłe 50 urodziny Lata z Radiem

Audycja Lato z Radiem skończyła 21 czerwca 50 lat. W związku z okrągłą rocznicą Radio przygotowało dla słuchaczy wiele atrakcji. Reporterzy, aby uczcić urodziny przez cały okres wakacji będą przemierzać kraj wzdłuż i wszerz, aby nadawać audycje z różnych zakątków Polski. Stacja planuje także liczne koncerty z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.  

Dwie płyty podsumowujące 50 lecie muzyki polskiej i zagranicznej

Stacja z okazji swoich urodzin wydała dwie składanki muzyczne. Pierwsza z nich składa się z 5 krążków i zawiera ponad 90 piosenek. Utwory polskich jak i zagranicznych artystów. Są to piosenki bez wątpienia dobrze znane starszym jak i młodszym słuchaczom. Na płytach znalazł się najważniejsza historia muzyczna z 50 lat istnienia Lata z Radiem. Dodatkowo na krążkach pojawił się utwór ,,Polka dziadek ‘’ w nowej odsłonie Smolika.

Druga płyta przeznaczona jest dla miłośników winylu. Limitowana edycja została wydana jedynie w nakładzie 1000 sztuk.

Trasy koncertowe i konkursy

Lato z Radiem przygotowało z okazji jubileuszu także liczne koncerty polskich gwiazd muzycznych. Przez całe lato w każdy piątek o godzinie 20.00 wystąpi znany artysta. Koncerty plenerowe będą dostępne do obejrzenia na stronie internetowej radia, w mediach społecznościowych i kanale You Tube.

­Trasy koncertowe Lata z Radiem na dobre zapisały się w tradycji radia. W tym roku wśród artystów zagościli między innymi: Maryla Rodowicz, Perfekt, Anna Dąbrowska i Golec Orkiestra.

Stacja umożliwia swoim słuchaczom także wygranie w konkursie ,,Skojarzenia’’ aż 50 rowerów trekkingowych. Radiostacja zorganizowała także peleton rowerowo motocyklowy.

Krótka historia Lata z Radiem

Program po raz pierwszy został nadany 2 lipca 1971 roku. Niewątpliwie miał wtedy zupełnie inny charakter. Skupiał się bardziej na podawaniu krótkich informacji. Dwa lata później Lato z Radiem zaczęło się zmieniać i prowadzić transmisje na żywo. Program zmieniał się nieustannie i po upływie 50 lat nadal cieszy się sympatią starszych i młodszych słuchaczy.