Jak rodzaj poduszki wpływa na Twoje zdrowie

Jak rodzaj poduszki wpływa na Twoje zdrowie

Dobry sen oferuje Ci doskonałą okazję do odpoczynku i pozwala Twojemu organizmowi uzupełnić, naprawić i przygotować się na następny dzień. Wystarczający odpoczynek i sen w nocy również ograniczyć swoje szanse na uczucie zmęczenia po obiedzie.

Ale odpowiedni sen jest kombinacją kilku czynników, w tym środowiska, zdrowia psychicznego i warunków snu. Jak ważna jest Twoja poduszka dla Twojego zdrowia podczas snu?

Twoja pościel pociąga za sobą najbardziej znaczącą część posiadania tej satysfakcjonująco spokojnej nocy. Podczas gdy wiele osób może nie rozpoznać potrzeby, odpowiednia poduszka jest priorytetem dla twojego zdrowia snu. Twoja poduszka oferuje Ci komfort podczas snu i zapewnia, że Twój kręgosłup, głowa, szyja i plecy otrzymują wystarczające wsparcie i utrzymują niezbędne wyrównanie. esomed.pl

Jak ważna jest moja poduszka?

Dla wielu użytkowników poduszki to elementy zapewniające wygodny sen. Ale, korzyści wykraczają poza fizyczny komfort, który czujesz, gdy opierasz głowę i szyję na tej poduszce. Odpowiednia poduszka znacznie przyczynia się do ogólnego zdrowia i zdrowia kręgosłupa. Oto najważniejsze korzyści.

Poduszki są kluczowe dla zdrowia kręgosłupa

Ludzie poświęcają jedną trzecią swojego życia na sen. Tak więc, generalnie spędzasz więcej czasu w swoim życiu w łóżku niż w jakiejkolwiek innej aktywności. Utrzymywanie jednej postawy przez długi czas, zwłaszcza jeśli nie wspiera ona twoich skomplikowanych organów, może być szkodliwe dla zdrowia kręgosłupa. Ale, używając poduszki dla wsparcia może pomóc kręgosłupowi odpocząć dobrze. Komfort i pomoc zwiększają jakość snu, pozwalając organizmowi leczyć się z nerwów, postawy i wyzwań fizycznych. Ludzie z zaburzeniami kręgosłupa mogą również korzystać z wsparcia poduszek, ponieważ pozwala kręgosłupowi odpocząć i uzupełnić.

Poduszki ograniczają bóle szyi i pleców

Czasami budzisz się zmęczony lub masz bóle w szyi i plecach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że twoja postawa podczas snu może być winowajcą za twoimi dolegliwościami? Spędzanie znacznego czasu podczas snu w jednej pozycji zwiększa nacisk na określone części ciała, takie jak szyja i plecy, powodując bóle związane ze snem. Odpowiednia poduszka minimalizuje nacisk na konkretne punkty poprzez podtrzymywanie głowy na wygodnym poziomie. Stres rozprzestrzenia się poza obszar szyjny, a kręgosłup, głowa i plecy zachowują prawidłowe ułożenie. To zmniejsza typowe bóle pleców i szyi.

Czy powinienem spać z poduszką?

Rodzaj poduszki, której potrzebujesz, zależy od pozycji, w której śpisz i od tego, co sprawia, że jest Ci wygodnie. Jednak komfort jest bardzo subiektywny, jeśli chodzi o tę kwestię. Co pracuje dla jednego śpiącego może być bardzo niewygodne dla następnego. Osoby śpiące na plecach, na przykład, znajdują średnio-wysoką poduszkę wystarczająco wygodną, aby utrzymać głowę i kręgosłup w wyrównaniu. Z drugiej strony, osoby śpiące na boku wolą stosunkowo grube i jędrne poduszki wspierające szyję i głowę oraz dodatkową cieńszą poduszkę pod kolanami.