Słuchanie radia
Zacznijmy może od pytania, czy większość osób może korzystać z radia? Jest to pytanie, na które odpowiedź można uznać za jak najbardziej jasną. Nie ma znaczenia, że radio nie daje takich możliwości, co telewizja, czy transmisje internetowe (tak w ogóle to nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchać radia przez internet).
Z czego to wynika?
Powiedzmy sobie szczerze, że popularność to nigdy nie jest kwestia przypadku. Co za tym idzie, z czego może wynikać popularność radia?
Na pewno trudno pokusić się o jedną odpowiedź. Ludzie są różni i w związku z tym można spodziewać się różnych działań. Ponadto nie zapominajmy o tym, co najważniejsze – nie wszystko jest dla wszystkich. Ludzie starsi (umownie mówiąc) niekoniecznie muszą radzić sobie z udogodnieniami. Radio to najbardziej przystępna forma przekazu i w przypadku osób starszych może mieć to znaczenie.
Poza tym może zdarzyć się też tak, że radio jest najlepszym wyjściem (czy też zwyczajnie jedynym). Prosty przykład – czy można pracować i słuchać radia? Wydaje się, że w wielu sytuacjach łączenie obu czynności jest jak najbardziej możliwe. Czy można oglądać telewizję i pracować? Odpowiedź jest zbędna.
Czy w przyszłości ludzie mogą przestać korzystać z radia?
Przewidywanie przyszłości zawsze wiąże się z ryzykiem, ale trudno wyobrazić sobie, że nagle ludzie zaprzestaną korzystać z radia. Dobrym przykładem jest słuchanie radia przez internet – słuchanie radia przez internet to coś, o czym kiedyś pewnie by się nie pomyślało. Z drugiej strony to wciąż jest słuchanie radia, w trochę innej formie, ale jednak.
Bez względu na przyszłość, jedno jest pewne – zmiany.